wyślij e:mail
powrót do strony głównej
zobacz certyfikaty
zobacz CV
prowadzone warsztaty
przeczytaj bajki
zobacz mandale i rysunki
zobacz z kim współpracuję
[Rozmiar: 6048 bajtów]
[Rozmiar: 18176 bajtów]

Katarzyna Plucińska – artysta plastyk, arteterapeuta

Absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, uzyskała dyplomy na wydziałach Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego (1991) oraz Ceramiki i Szkła (2010). Na tejże uczelni studiowała także malarstwo oraz ukończyła kurs pedagogiczny dla absolwentów uczelni artystycznych.

Przez kilka lat pracowała w dziale marketingu i reklamy firmy Virgo sp. z o.o., a w latach 2000 - 2008 prowadziła własną działalność gospodarczą (Graffinn Studio Grafiki Komputerowej) zajmując się projektowaniem grafiki użytkowej.

Rozwijając inne swoje pasje ukończyła dwuletnie szkolenie w zakresie psychoterapii zorganizowane przez Polskie Towarzystwo Psychologii Zorientowanej na Proces, jak również brała udział w wielu krajowych i międzynarodowych konferencjach i warsztatach w dziedzinie psychologii, psychiatrii i arteterapii.

Jest absolwentką Podyplomowego Studium Terapii przez Sztukę na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Pracowała jako arteterapeuta na oddziale dziennym psychiatrycznym w Centrum Psychoprofilaktyki i Psychoedukacji we Wrocławiu, współpracuje z Pracownią Psychoterapii i Psychoedukacji HELICON we Wrocławiu.

Jako nauczycielka wychowania plastycznego pracowała w Prywatnej Szkole Podstawowej „Amicus” we Wrocławiu oraz w Klubie Młodzieżowym Towarzystwa Zapobiegania Patologiom Społecznym „Kuźnia” w Długołęce, gdzie była też opiekunem grupy. Brała czynny udział w kształceniu studentów – w roku akademickim 2010/2011 wykładała przedmiot „terapia przez sztukę” na kierunku pedagogika w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania w Wałbrzychu.

Ma na swoim koncie kilka wystaw zbiorowych - krajowych i zagranicznych (rysunek, ceramika, witraż), aktualnie przygotowuje wystawę indywidualną (fotografia).

Obecnie jest doktorantką na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego.

e-mail: graffinn@vp.pl
tel. 601-645-053